Nachádzate sa tu

Svadobný oblek a jeho variabilita

2.9.2015
Leto nám pomaly končí a vysoké denné teploty dúfajme zažívajú zostup. Zato svadobná sezóna nám v najbližších dňoch vrcholí. Sme radi, že aj pri najvýznamnejšom partnerskom zväzku sme súčastou oslavy spojenia lásky a prezentácie najkrajších spoločenských odevov. Veľmi radi sa tak podelíme o vizuálny zážitok z nasej krajčírskej dielne a čo to si dnes povieme o svadobnom bespoke obleku a jeho možnej variabilite, teda možnosti využitia aj pri iných významných príležitostiach.

Pri tvorbe svadobných oblekov sa veľakrát stretávame s otázkami, či si daný oblek môze pán obliecť aj pri iných významných spoločenských príležitostiach alebo dôležitých obchodných stretnutiach, na ktoré sa často javí byť najlepšou voľbou to neokázalo najkrajšie z vášho šatníka, čím je neraz aj oblek, ktorý bol pôvodne určený na svadbu. Teraz nemyslíme čierny lesklý oblek, ktorého vrchol je už hádam za nami. Myslíme tým odev, ktorý je pri najväčšej vážnosti tou najreprezentatívnejšou vizitkou  vašej osobnosti.

Pri našich osobných konzultáciach a výbere správnej farby a vzoru látky pre svadobný oblek máme osvedčený odtieň modrej farby. Buď tmavomodrá námornícka „navy blue“ alebo kráľovská modrá „royal blue“. Ak teda ešte gentleman nemá v šatníku skvele padnúci oblek z tohoto typu materiálu a plánuje v dohľadnej dobe svadbu, tak modrý odtieň látky je pri našich skúsenostiach tou najvhodnejšou variantou.

A ako ho vytvoriť a zladiť tak, aby bol vhodný na svadbu? Dnešný svadobný oblek je špecifický tým, že jeho súčasťou je aj vesta, ktorou sa líši od ostatných svadobných hostí. V našom prípade sme ho doladili o dvojradovú vestu s fazónkami z takého istého materiálu ako je sako a nohavice. Najčastejšie je však vesta ušitá z brokátu – povačšine so žakarovým vzorom z prírodneho hodvábu.  Ozdobou krku je hodvábna francúzka kravata a náprsné vrecko nám vypĺňa šatka. Oboje sme vytvorili z toho istého materiálu, ktorý sa použil na tvorbu svadobných šiat, aby sme udržali jednotný štýl partnera a partnerky. Košeľa je slávnostná biela s dvojitými manžetami, ozdobená manžetovými gombíkami s kamienkom v smotanovej farbe. A topánky? Pri tomto konkrétnom prípade sme sa rozhodli pre tmavomodrú farbu topánok s otvoreným šnurovaním tzv. „derby“. Opasok je ako dôležitý element dotvárajúci outfit zladený tak, ako má po správnosti byť, vo farbe a štruktúre kože topánok.

Snažili sme sa dosiahnuť optimálne a praktické riešenie pre pána, ktorý premýšla nad kvalitným oblekom, ktorý si môže obliecť nie len na svadbu. Je tu však aj druhá možnosť. Čo tak sa vybrať cestou starej osvedčenej klasiky, kde ženích vyniká, či priam žiari svojim svadobným odevom? Ak ste si spomenuli na žaket, tak máte pravdu. Je to ten najvhodnejší a zároveň najelegantnejší svadobný odev. Ale o ňom si povieme viac v samostatnom blogu niekedy nabudúce.

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte ho na facebooku.

Zdieľať